Jaka karma dla psa?

Jaka karma dla psa?

Przygarniając pod swój dach nowego pupila chcemy cieszyć się jego towarzystwem jak najdłużej. Zależy nam na tym, aby ukochany czworonóg był w dobrej kondycji i zdrowiu przez wiele lat. Jak tego dokonać? Zadbajmy przede wszystkim o odpowiednią dietę naszego psa, która pozwoli uniknąć wielu problemów. Postarajmy się, aby karma miała dobrą jakość i wartościowy skład.

Jaka karma dla psa – sucha czy mokra?

W doborze pożywienia zarówno dla ludzi jak i dla zwierząt panuje jedna ważna zasada – im mniej jest ono przetworzone, tym lepiej. Z tego względu dobrze się sprawdza gotowane mięso, jednak większość z nas ciągle narzeka na brak czasu i zrozumiałe jest, że wybieramy gotową karmę dla psa ze sklepowej półki. Ta decyzja jest zrozumiała, ale pamiętajmy,aby karma była dobrej jakości. Najlepiej sprawdzi się mokra karma, ponieważ jest ona mniej  przetworzona i dzięki swojej wilgoci nie powoduje wzmożonego pragnienia. Jest to jednak rozwiązanie mało ekonomiczne i wielu właścicieli decyduje się na dietę mieszaną. Jeśli karmy są dobrze zbilansowane, to nic nie stoi na przeszkodzie w takim wyborze karmy.

Wybór karmy dla pasa – czytaj skład

Bardziej znaczącą kwestią niż rodzaj wybieranej karmy jest jej skład. Jeśli mamy do wyboru suchą karmę ze składem bogatym w składniki odżywcze lub mokrą, w której składzie jest niewielki procent mięsa – to zdecydujmy się na pierwszą opcję. Nie sugerujmy się opakowaniem czy znaną marką, czytajmy składy. W składzie mięso powinno być na pierwszym miejscu – im większa zawartość procentowa, tym lepiej. Zdecydowanie unikajmy natomiast karm, które mają w składzie poniżej 4% Starajmy się także nie kupować karm, w których zastosowano wypełniacze takie jak kukurydza czy pszenica. Te składniki są naszemu psu zbędne. Mają za zadanie jedynie podwyższyć kaloryczność, ale brakuje im wartości odżywczej. Szukajmy karm, w których użyto warzyw i owoców.

Karma dla psa – zadbaj o witaminy

Szukając odpowiedzi na pytanie jaka karma dla psa będzie najlepsza postarajmy się także, aby zawierała w składzie dodatkowe witaminy, które pozytywnie wpłyną na kondycję pupila. Wysoka zawartość mięsa jest ważna, ale witaminy i mikroelementy mogą dobrze wpłynąć na stan uzębienia, serce czy stawy naszego psa. Z kolei owoce i warzywa są cennym źródłem błonnika. Pamiętajmy, że nie warto oszczędzać na jedzeniu dla naszego czworonożnego przyjaciela. Lepiej dbać o zdrowie i unikać kosztownych wizyt u weterynarza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *