Dlaczego warto zwracać uwagę na dietę psa?

Odpowiednia dieta odgrywa w życiu psa bardzo ważną rolę. Dzięki odpowiedniej diecie pies ma szanse na właściwy rozwój od pierwszych miesięcy życia. Stosowanie konkretnej karmy dla psów jest uzależnione od rasy, wielkości zwierzęcia oraz jego wieku. Warto pamiętać o tym, że pies na każdym etapie życia ma inne potrzeby w zakresie składników odżywczych, witamin i mikro oraz makroelementów. O wyżywieniu psa warto porozmawiać z lekarzem weterynarii, który opiekuje się naszym psem. Co jeszcze warto wiedzieć o karmach dla psów?

Przeczytaj nasz artykuł a tu wiesz się:

  • jakie składniki odżywcze może zawierać psia karma
  • Kiedy warto wybrać karmę suchą
  • czy wielkość psa ma znaczenie przy wyborze karmy
  • dlaczego warto zawsze czytać skład karmy
  • Czy są jakieś zalecenia dotyczące Podawanie psu konkretnej karmy
  • czy znajdziemy na rynku karmy dla psich alergików
  • czy lekarz weterynarii może polecieć nam konkretną karmę dla psa

Żywienie psa to bardzo ważne zadanie dla jego właściciele w żadnym wypadku nie wolno nam lekceważyć tej kwestii związanych z odpowiednią dietą naszego czworonoga.

Jaka karma dla psów jest najlepsza?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, pies trochę tak jak człowiek ma swoje smaki i nie wszystkie karmy będą mu smakowały.

Jeśli chodzi o karmę najważniejsze jest to, aby psia karma zaspokajała potrzeby psiego organizmu, dostarczała właściwą ilość odpowiednich składników odżywczych.

Dlatego też na rynku dostępne są karmy dla psów dostosowane do ich potrzeb. inną karmę dla psa kupimy mając w domu szczeniaka, inną dla psa w dorosłym wieku i odmienną dla psa seniora.

Wymienione powyżej karmy dla psów mają w swoim składzie odpowiednią ilość węglowodanów, białka, tłuszczy, niezbędnych witamin innych ważnych składników odżywczych niezbędnych do życia zdrowemu psu. Znajdziemy je na przykład na stronie https://zooarena.pl/76-karma-dla-psow.

Mokra karma sucha karma, która psia karma zasmakuje twojemu psu

Kwestia rodzaju karmy od lat wywołuje wiele dyskusji wśród właścicieli psów. Rodzą się pytania czy podawać psu jedynie karmę suchą czy tylko mokrą, a może podawać psu i taką karmę i taką.

Typ może zależeć od rasy psa, jego stanu zdrowia czy zaleceń lekarza weterynarii.

Często karmy suche czy karmy mokre do podawania psu pojedynczo – to jest bez miksowania 2 rodzajów karmy w diecie, zalecane jest z powodów zdrowotnych. Dlatego właśnie ostateczny wybór psiej karmy warto przedyskutować z naszym lekarzem weterynarii.

Istotną kwestią jest też to, co zawiera karma. W niejednym sklepie zoologicznym znajdziemy psią karmę z kurczakiem, z wołowiną czy warzywami. Wybór dań jest naprawdę bardzo duży, jednak należy zwrócić uwagę na to, czy nasz pies toleruje wszystkie składniki znajdujące się w konkretnej karmie.

Jeśli nasz pies alergie pokarmowe, należy bardzo ostrożnie dobierać karmę, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji zdrowotnych.

Pamiętajmy, że najlepsza sucha karma czy mokra karma to taka, która odpowiednio żywi naszego pupila i jednocześnie mu smakuje.

Na szczęście dla psów ze specjalnymi potrzebami istnieją sklepy, gdzie kupimy specjalne karmy, zarówno karmy suche jak i mokre karmy. Sklep Zooarena może pochwalić się bardzo bogatą ofertą karm dla psów i nawet najbardziej wymagający pies, znajdzie w tym sklepie coś pysznego. W dobrej cenie kupimy tutaj karmy dla psów dorosłych, szczeniaków oraz psów seniorów. Na stronach sklepów znajdziemy także wiele innych akcesoriów dla psów. Ceny są przystępne, ponadto warto korzystać z promocji czy dni darmowej dostawy. Zrób swojemu pupilowi przyjemność i kup mu coś naprawdę pysznego, do wyboru masz kilkanaście smaków psich karm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *