Psie smakołyki

Psie smakołyki

Wielu właścicieli czworonogów zauważa, że na półkach oprócz standardowej karmy dla psów, zwykle umieszczone są również przysmaki, ciasteczka, czy kości do gryzienia. Jest to tzw. karma uzupełniająca. Czy warto wzbogacać dietę psa o smakołyki? Oczywiście! Trzeba jednak uważać, aby psie smaczki były odpowiednio zbilansowane i wspomagały rozwój czworonoga.

Jakie są rodzaje psich smaczków?

Na rynku dostępne są różne rodzaje karmy uzupełniającej. Poniżej wymienione są te, które cieszą się największą popularnością:

żwacze wołowe – są to suszone żołądki wołowe, które regulują pracę jelit naszego czworonoga, zawierają minerały niezbędne do prawidłowego wzrostu a także czyszczą jego zęby.

– nogi jelenia lub sarny – są to naturalne gryzaki. Nogi są poddawane procesowi suszenia. Są niezastąpione, gdy pies cierpi na lęk separacyjny, oraz gdy pies nadmiernie gryzie i niszczy meble. Ponadto zaspokajają jedną z podstawowych psich potrzeb – potrzebę polowania. Pies, który regularnie dostaje ten psi smakołyk, rzadziej ucieka z domu.

– karma uzupełniająca półmokra – jest dostępnych wiele rodzajów – mięsne z drobiem, jagnięciną, wołowiną czy nawet dziczyzną; jak również owocowe. Jest to karma, która idealnie sprawdza się podczas treningów. Pies, który jest znudzony jedzeniem standardowej karmy, może niechętnie wykonywać polecenia. Nowy smak uatrakcyjni mu ćwiczenia i nagroda będzie dla niego dużo ciekawsza.

– prasowane kości – przy zakupie tego smakołyku warto zwrócić uwagę na rozmiar. Mniejsze kości są polecane dla małych ras, a kości XL dla dużych. Zawierają one liczne minerały, które razem z karmą, bilansują dietę psa. Ponadto świetnie nadają się do czyszczenia zębów i zaspokajania potrzeby gryzienia.

Czy można je podawać codziennie?

Z psimi smakołykami jest podobnie jak z suplementami diety u ludzi. Są bardzo ważne, przy uzupełnianiu diety, jednak same w sobie jej nie stanowią. Podstawową zasadą, przy podawaniu smaczków jest umiar. Nie należy przekraczać zalecanej dawki, która jest na opakowaniu, a w przypadku smaczków naturalnych, wystarczy jeden na 2-3 dni. Nie powinno się również podawać różnych rodzajów jednego dnia, ponieważ może to skutkować biegunką u pupila. Warto wzbogacać jadłospis psa, bo zaspokojony pies, to szczęśliwy pies.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *