Czym jest karma pieczona dla psa? Czy warto włączyć ją do diety czworonoga?

Wybór psich karm jest obecnie niezwykle bogaty. Na rynku znaleźć można zarówno produkty pełnowartościowe i zdrowe, jak i te mniej odżywcze, charakteryzujące się wysokim stopniem przetworzenia. Gdzie w tym wszystkim jest miejsce pieczonej karmy dla psa? Czym się charakteryzuje taki posiłek? I czy warto wprowadzić go do codziennego menu swojego pupila? Już wyjaśniamy!

Pieczona karma dla psa – czy jest zdrowa?

Jednym z podstawowych elementów psiej diety są karmy suche i karma pieczona dla psa zalicza się do tej kategorii. To, czym różni się ona od innych produktów tego typu, to sposób jej wytwarzania. Większość suchych karm powstaje w procesie ekstruzji, który charakteryzuje się dużym stopniem przetworzenia żywności. W ten sposób traci ona wiele ze swoich wartości odżywczych.

Oczywiście, jeśli taka sucha karma jest bogata w mięso, nie zawiera sztucznych konserwantów, wypełniaczy w postaci zboża czy kukurydzo oraz chemicznych polepszaczy smaku, to nadal będzie dobra i pełnowartościowa dla naszego pupila. Pieczona karma ze względu na sposób produkcji ma jednak jeszcze więcej substancji odżywczych i jest zdrowsza. Dlaczego?

 karma pieczona

Jak powstaje karma pieczona dla psa

Pieczona karma dla psa to posiłek o bardzo niskim stopniu przetworzenia. Przykładowo pieczona sucha karma ZOYA wytwarzana jest częściowo ręcznie i poddawana zaledwie kilkunastominutowej obróbce cieplnej w temperaturze 170 stopni Celsjusza. Dzięki temu zachowuje się w niej większa ilość składników odżywczych. Przy czym jest to karma bezzbożowa i bogata w mięso – jego zawartość wynosi od 60 do 65 procent!

Warto również zaznaczyć, że skład takiej pieczonej karmy jest prosty i nie przypomina tablicy Mendelejewa, jaką często można znaleźć w składzie wielu marketowych karm. Tym samym pieczona karma dla psa to naturalny i pełnowartościowy posiłek, który będzie wspierał zdrowie i dobrą kondycję czworonoga.

Właściwości karmy pieczonej:

  • nie uczula (świetnie sprawdza się u psów z problemami trawiennymi i alergiami pokarmowymi)
  • jest pełnowartościowa (jest to karma o niskim stopniu przetworzenia)
  • ma dużą zawartość mięsa
  • pieczone karmy dla psa są lekkostrawne
  • sucha karma pieczona ZOYA to karma monoproteinowa (zawiera tylko jeden rodzaj białka, przez co jest łatwo przyswajalna)
  • nie zawiera glutenu, sztucznych konserwantów ani polepszaczy smaku

Przy czym do wyboru mamy karmy pieczone produkowane z różnych rodzajów mięsa, jednak nie ma w nich kurczaka. Mięso drobiowe ze względu na wszechobecną chemię w procesie jego produkcji jest jednym z najbardziej uczulających i może powodować alergie u czworonogów.

Rodzaje karmy pieczonej

Karmy pieczone ZOYA dostępne są w kilku wariantach. Do wyboru mamy:

  • pieczoną karmę z mięsa jelenia
  • pieczoną karmę z mięsa strusia
  • pieczoną karmę z mięsa dzika

W pieczonej suchej karmie znajdują się również łatwo przyswajalne dla psów warzywa, owoce oraz zioła i olej lniany, stanowiące źródło witamin i niezbędnych dla psiego zdrowia witamin i makroelementów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *