Czym charakteryzuje się całodobowe pogotowie weterynaryjne?

Pogotowie weterynaryjne, to miejsce do którego możemy zwracać się po pomoc w nagłych przypadkach. Tego typu placówka różni się nieco od zwykłej przychodni weterynaryjnej. Główną różnicą jest to, że pogotowie weterynaryjne działa 24 godziny na dobę. Poza tym całodobowe pogotowie weterynaryjne oferuje większość standardowych usług, ale także część jest nietypowa, co je wyróżnia i w wielu sytuacjach może okazać się bardzo pomocne. Każdy posiadacz czworonożnego przyjaciela wie z jak ogromną odpowiedzialnością się to wiąże, dlatego warto jest wiedzieć gdzie szukać pomocy w sytuacjach, które nas zaskakują. Jak skontaktować się z pogotowiem weterynaryjnym? Kiedy pogotowie weterynaryjne może nam pomóc?

Różnice między całodobowym pogotowiem weterynaryjnym, a zwykłym gabinetem

Posiadanie zwierzaka zobowiązuje nas do tego, by o niego dbać. Bierzemy za niego odpowiedzialność i poza zapewnianiem mu dachu nad głową, kontaktu, musimy też dbać o jego zdrowie. Z tego powodu powinniśmy wiedzieć, gdzie możemy sięgać po pomoc nawet w nagłych sytuacjach. Do wyboru mamy gabinet weterynaryjny oraz pogotowie weterynaryjne 24h. Między tymi miejscami istnieje kilka różnic, o których warto pamiętać.

Gabinet weterynaryjny pracuje w określonych godzinach i każdy z nich może oferować trochę inne usługi. Wiele gabinetów posiada konkretnych specjalistów, którzy zajmują się swoją dziedziną. Gabinety weterynaryjne posiadają specjalistyczny sprzęt, przeprowadzają badania krwi, kastracje i wiele innych. Możemy się udać do gabinetu zawsze kiedy potrzebujemy pomocy, chcemy się skonsultować lub kiedy zauważamy niepokojące objawy u swojego zwierzaka.

Pogotowie weterynaryjne pracuje całą dobę i możemy na nie liczyć w nagłych przypadkach. Zdarza się, że jesteśmy świadkami wypadku w którym bierze udział zwierzę lub przejeżdżając drogą zauważamy jakiegoś poszkodowanego zwierzaka i nie wiemy co wtedy zrobić ani z kim się skontaktować. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi nam pogotowie weterynaryjne 24h. Pomaga ono zwierzętom domowym, a także dzikim i bezdomnym. W przypadku tych ostatnich przeprowadza leczenie i oddaje je do schroniska. Pogotowie weterynaryjne zazwyczaj posiada siedzibę w lokalnej lecznicy, jednak nie zawsze wiemy gdzie dokładnie taka się znajduje. W takiej sytuacji warto jest zapisać sobie kontakt telefoniczny na ogólnokrajowy numer 983 pogotowia weterynaryjnego.

Jakie usługi pełni pogotowie weterynaryjne?

Pogotowie weterynaryjne 24h poza tym, że działa przez całą dobę, to wykonuje także badania poszkodowanym zwierzętom w wypadkach samochodowych oraz zajmuje się leczeniem pourazowym. Kiedy zwierzę zostało potrącone przez samochód, zadaniem pogotowia weterynaryjnego jest zdiagnozowanie oraz wyleczenie urazu powypadkowego. Poza tym podejmuje się także leczenia urazów powypadkowych u dzikich zwierząt. Takie zwierzęta jak dziki, sarny czy jelenie bywają potrącone przez samochód. Wtedy pogotowie weterynaryjne bierze je pod swoją opiekę, a później wypuszcza na wolność, kiedy dojdą już do siebie. Pogotowie weterynaryjne 24h zajmuje się także transportem bezdomnych zwierząt, które zostały poszkodowane w wypadkach. Pogotowie zawozi takie zwierzę do centrum weterynaryjnego, po zakończeniu leczenia zwierzę odwiezione zostaje do schroniska. Udogodnieniem jakie oferuje pogotowie weterynaryjne jest to, że pełnią oni wizyty domowe. Zdarza się, że stan zwierzęcia lub jego rozmiar nie pozwala nam na transport, wtedy pogotowie weterynaryjne służy pomocą lub odpowiednim, dostosowanym do potrzeb transportem.

Jeśli potrzebujesz takiej pomocy na terenie Warszawy i w okolicach lub nie wiesz gdzie się zgłosić będąc świadkiem wypadku w którym udział brało zwierzę, bądź Twój zwierzak potrzebuje pomocy, odwiedź tę stronę internetową i poznaj całodobowe pogotowie weterynaryjne Warszawa: https://www.wetmarysin.pl/klinika

gabinet weterynaryjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *