Legowisko dla świnki morskiej, czyli czego potrzebuje Twój gryzoń!

Świnka morska to bardzo zwierzak, który znajduje się w naprawdę dużej ilości domów. Nie ma się co dziwić, w końcu świnki morskie są przecudownymi gryzoniami, których nie sposób nie kochać! Jednak warto wiedzieć, że taki gryzoń potrzebuje czegoś więcej niż klatka poidełko i jedzenie. Świnki morskie to bardzo towarzyskie i aktywne zwierzątka, które jednak lubią mieć swój przytulny kącik i dłużej poleniuchować. Właśnie dlatego warto pomyśleć o tym, co nasz kochany gryzoń powinien mieć w swoim domku. Sprawdźmy więc co warto podarować swojej śwince aby sprawić by była jeszcze bardziej szczęśliwa!

Legowisko dla świnki morskiej – ważniejsze niż myślimy!

Czy naprawdę legowisko dla świnki morskiej jest aż tak ważne? Bez wahania odpowiadamy: TAK!

Warto od razu zaznaczyć, że dobrze dobrane legowisko stanie się idealnym miejscem do wypoczynku i regeneracji naszego pupila. Trzeba jednak wiedzieć, że legowisko dla świnki morskiej powinno być odpowiednio wykonane. Co to właściwie znaczy? Oczywistym jest to, że im lepsza jakość takiego legowiska, tym dłużej będzie ono służyło. Jednak to nie wszystko. Ważne jest aby legowisko było trochę większe od naszego kompana a rozmiary samej świnki zależą od jej rasy. Weźmy więc pod uwagę zarówno kształt jak i rozmiar leżanki. Świnki lubią się czuć bezpieczne w swoim łóżku zatem warto wybrać legowisko z wyższymi bokami w którym świnka poczuje się pewniej. Jakby nie było pamiętajmy o tym, że świnki morskie wręcz kochają wygodę, a miękkie posłania spełnią ich wszystkie oczekiwania. I jeszcze jedna sprawa. Legowisko dla świnki morskiej musi być wykonane z bezpiecznych dla gryzonia materiałów.

Hamak dla świnki morskiej – produkt idealny dla gryzoni!

Legowisko dla świnki morskiej to jedno, ale zaraz obok niego w klatce powinien znaleźć się hamak dla naszego małego przyjaciela. I od razu zaznaczamy, że nie jest to żadna ekstrawagancja czy zbędny gadżet! Dla tych uwielbiających długie leżakowanie zwierząt, jakimi są właśnie świnki morskie, hamak będzie miejsce relaksu, odpoczynku i rozrywki! Ważna jest jednak jedna sprawa. Hamak dla świnki morskiej musi być zawieszony na odpowiedniej wysokości. Świnki mają krótkie łapki, dlatego ciężko będzie jej wejść oraz zejść z dużej wysokości. Warto o tym pamiętać i hamak zamocować tak, aby był on bezpieczny i dostępny dla gryzonia.

Wymieniliśmy tutaj jedynie dwie rzeczy, które naszym zdaniem powinny znaleźć się w każdej klatce dla świnki morskiej. Jednak takich elementów jest znacznie więcej! Polecamy zatem odwiedzić stronę https://sqeaky.pl, czyli sklep w którym znajdziemy wszystko dla domowych gryzonie, w tym również dla świnek morskich!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *