Legowiska ortopedyczne dla psa – kiedy należy je rozważyć?

Zwierzęta, tak samo jak i ludzie, potrzebują dobrego, zdrowego i pełnowartościowego snu do tego, aby skutecznie odpocząć i nabrać sił na nowy dzień. O ile w większości wypadków wystarczy im zapewnić zwykłe posłanie, to niekiedy może ono nie wystarczać. Co zrobić w takiej sytuacji? Dla jakich psów przeznaczone są materace ortopedyczne?

  1. Dlaczego pies powinien mieć legowisko?
  2. Legowisko dla psa ortopedyczne – jakie musi być?
  3. Kiedy należy wybrać legowisko ortopedyczne?
  4. Materac ortopedyczny dla psa – o czym pamiętać przed zakupem?

Dlaczego pies powinien mieć legowisko?

Podobnie jak ludzie, nasze czworonogi również potrzebują mieć w domu miejsce tylko dla siebie – swój własny kąt, w którym będą się czuły bezpiecznie i pewnie. W przypadku psa taką rolę powinno pełnić legowisko. Musi być ono dostatecznie duże, aby zwierzę swobodnie się zmieściło oraz na tyle miękkie, aby mogło w nim spokojnie odpoczywać. Z czasem jednak nasz zwierzak może potrzebować więcej, niż tylko swojego kąta do spania. Legowisko dla psa ortopedyczne to konieczność, gdy czworonóg zachoruje lub inna sytuacja sprawi, że będzie wymagał od nas bardziej specjalistycznej opieki.

Legowisko dla psa ortopedyczne – jakie musi być?

Posłanie ortopedyczne to szczególny rodzaj legowiska, którego zadaniem jest zapewnienie dodatkowego podparcia dla kości i ciała psa. Jeżeli nasz pupil ma trudności z korzystaniem ze standardowego posłania, cierpi na chorobę stawów bądź mięśni lub po prostu jest już dość wiekowy. Zwykle jest ono tak wyprofilowane, aby zwierzę po położeniu się na nim nie czuło pod sobą twardości podłogi. Najczęstszym wariantem, z jakim spotkamy się wybierając ortopedyczne legowiska jest taki, gdzie szczególną uwagę poświęcono podparciu bioder i łokci zwierzęcia. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Hectolove.

Kiedy należy wybrać legowisko ortopedyczne?

Ortopedyczne legowisko to opcja idealna dla psów zmagających się z chorobami stawów oraz układu mięśniowego, a także tych które mają skłonności do wykształcenia podobnego problemu w przyszłości. Także zwierzęta starsze, które nie są już tak sprawne jak w swoich najlepszych latach, powinny korzystać z materaca z dodatkowym wsparciem. Po czym poznamy, że nasz pies potrzebuje zmiany? Jeżeli widzimy, że sztywno porusza się po spaniu na dotychczasowym posłaniu, ciągle zmienia na nim pozycję lub wręcz nie chce więcej używać swojego legowiska, to najprawdopodobniej moment, w którym powinniśmy rozważyć jego wymianę na wariant ortopedyczny.

Materac ortopedyczny dla psa – o czym pamiętać przed zakupem?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na legowiska ortopedyczne dla psa, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość wyrobu. Materace ortopedyczne są bardzo różne: zwykle znajdziemy takie o grubej strukturze, jak i wersje wykonane z pianki, podobnie jak materace dla ludzi. Warto wybrać opcję od producenta, który specjalizuje się w produkcji legowisk – wtedy będziemy mieć pewność, że wybrany przez nas wyrób jest najwyższej możliwej jakości i że spełni zadanie oraz wesprze naszego pupila podczas codziennego odpoczynku.

Legowisko ortopedyczne dla psa to zakup warty uwagi, szczególnie gdy nasz pupil zmaga się z chorobami lub też ma już swoje lata. Wybierając posłanie zwróćmy uwagę na to, gdzie podpiera ono ciało zwierzęcia oraz z jakiego materiału jest wykonane. Kolejną ważną kwestią jest także dobranie odpowiedniego rozmiaru. Nasz pupil powinien mieścić się na swoim legowisku w całości, w komfortowy sposób i z możliwością wyciągnięcia kończyn na całą długość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *