Jaki szampon dla psa wybrać?

Szczęśliwy pies to nie tylko taki, który ma zapewnioną odpowiednią ilość i jakość jedzenia, codzienne spacery oraz zabawę – na jego zadowolenie wpływa także poziom higieny i pielęgnacji, w końcu dzięki temu dbamy również o jego zdrowie. W większości przypadków nie obejdzie się bez regularnych kąpieli, co często jest dość sporym wyzwaniem dla właścicieli, których pupile nie są zbyt dużymi fanami wody. Jak powinna wyglądać kąpiel psa? Po jakie szampony najlepiej sięgać i dlaczego jest to tak ważne? Ten artykuł powstał w trosce o naszych czworonogich przyjaciół, abyśmy byli w stanie zapewnić im jak najlepszą opiekę.

Z czego wynika zapotrzebowanie na specjalny szampon dla psa?

Na samym wstępie musimy sobie wyjaśnić podstawową kwestię, czyli dlaczego do kąpieli pupili nie możemy używać własnych produktów pielęgnacyjnych? Przyczyną jest parametr pH skóry, który jest inny w przypadku człowieka oraz psa. My mamy kwaśny odczyn, natomiast czworonogie pociechy najczęściej obojętny lub lekko zasadowy. Oznacza to, że aby odpowiednio zadbać o skórę, nie możemy używać takich samych produktów, ponieważ efektem zrobienia tego mogłoby być jej podrażnienie. Dlatego planując kąpiel swojemu pupilowi, sięgaj wyłącznie po szampon dla psa, który jest dla niego dedykowany.

Jaki powinien być szampon dla psa?

Rynek oferuje nam dostęp do tysięcy różnorodnych produktów, także tych stworzonych z myślą o naszych czworonogich przyjaciołach. Jednak, który z nich wybrać? Decyzja nie jest wcale taka prosta i oczywista. Ważne jest, że to właśnie od nas zależy zdrowie i zadowolenie naszego zwierzaka, dlatego musimy podejść do tego bardzo odpowiedzialnie.

Najważniejsze jest, aby przy wyborze szamponu kierować się jego naturalnością, czyli dokładnie mówiąc składem, jaki posiada. Unikaj produktów posiadających sztuczne dodatki i barwniki, które mogą podrażniać oczy i skórę, a także wywołać u pupila reakcję alergiczną. Za najlepsze wyjście uważa się postawienie na szampony, które powstały z wykorzystaniem aloesu, protein, witamin oraz innych naturalnych ekstraktów roślinnych, dzięki czemu nie tylko skóra psa będzie oczyszczona, ale także jego sierść stanie się łatwa w rozczesywaniu, miękka i co najważniejsze ładnie pachnąca. Co do tego ostatniego, musimy sobie coś jeszcze wyjaśnić – ładny zapach, nie oznacza, że ma on być dla nas przyjemny, tylko dla pupila. Zrezygnuj z produktów o intensywnej woni, ponieważ będzie ona dla niego drażniąca, a także sprawi, że nie będzie się czuł komfortowo sam ze sobą.

Wszystkich, którym zależy na szczęściu i zdrowiu psów, zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu – https://totobi.pet/. Znajdziecie tam mnóstwo produktów, których skład jest prosty i naturalny – wybieraj rozsądnie. W końcu szczęście Twojego pupila zależy w dużej mierze od Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *