Co kupić kotu do zabawy?

Wielu właścicieli kotów zapomina jak ważna dla nich jest zabawa, a odpowiednio dobrane zabawki pozwalają zachować dobrą kondycję naszego pupila. Bardzo wiele problemów związanych z zachowaniem naszego kota wynika właśnie z przodu zainteresowania z naszej strony, co prowadzi do tego, że kot najzwyczajniej się nudzi.

Zabawki do kota

Na rynku znajdziemy mnóstwo różnych zabawek dla kota. Mogą to być zwykłe piłeczki, myszki czy piórka na sznureczkach, którymi można pomachać kilka razy przed lotem, co wywoła u niego zainteresowanie. Koty mają instynkt łowcy, dlatego ciekawą zabawą jest dla nich polowanie. Do tego typu zabawek można dodać kocimiętkę, która dodatkowo działa pobudzająco na kota. Tego typu zabawki często możemy wykonać sami  w domu bez wydawania większej gotówki. Wystarczy trochę pomysłowości i gotowe.

Dostępne są również zabawki bardziej nowoczesne, takie jak biegające po podłodze owady czy ruszające się myszki, które zasilane są na baterie. Tego typu zabawki bardzo rozwijają instynkt łowiecki naszego kota. Bardzo podobne działanie mają zabawki laserowe, które emitują wiązkę światła, którą kot próbuje złapać.

Edukacyjne zabawki dla kota

Zabawki interaktywne są świetnym rozwiązaniem, jeśli w swej chwili nie mamy możliwości zapewnienia naszemu pupilowi odpowiedniej rozrywki sami. Tego typu zabawki rozwijają inteligencję i zaspokajają instynkty naszego kota, mogą również powodować, że kot będzie musiał wykazać się sprytem..

Są to zabawki, w których coś się porusza i zachęca do polowania np. urządzenie elektroniczne, z którego co jakiś czas wysuwa się myszka i szybko znika, by chwilę później wysunąć się w innym miejscu. Taka zabawa sprawia, że kot uczy się obserwacji. Innym rodzajem zabawek edukacyjnych są zabawki z miejscem na smakołyki np. w formie kuli, która w odpowiedniej pozycji pozwala na wydobycie przysmaku kotu. Na rynku dostępne są też zabawki w formie toru przeszkód z licznymi tunelami, przegródkami i wypustkami. Bardzo atrakcyjną formą toru przeszkód dla kota może być również wysoki drapak przystosowany do wspinania się. Jest to idealna dla opcja dla kotów mieszkających w niewielkich pomieszczeniach.

Jak widać dzisiejszy rynek oferuje mnóstwo różnych zabawek dla naszych pupili. Jedyną, a może najważniejszą kwestią jest nasza kreatywność i oczywiście fundusze jakie chcemy przeznaczyć na tego typu zabawki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *