Popularne rasy psów

Popularne rasy psów.

Psy to najpopularniejsze zwierzęta na całym świecie. Typów i ras jest wiele- duże, małe, jasne ciemne, krótkowłose czy też długowłose, wszystkie jednak potrzebują jednakowej ilości miłości oraz przyjaznego środowiska. Jakie rasy psów są najpopularniejsze i jakie wybierane są przez wielbicieli czworonogów ?

Owczarek niemiecki- najpopularniejszy pies w Polsce.

Piękny i wzbudzający respekt pies, jednak bardzo towarzyski i przyjazny, zwłaszcza w otoczeniu znanych mu osób. Rasa kojarzona z wiernym i lojalnym Szarikiem, ulubieńcem każdej osoby, która, chociażby raz oglądała przygody czterech pancernych. Owczarki niemieckie, bardzo lojalne wobec swoich właścicieli, są wyśmienitymi tropicielami, i szybkimi uczniami dlatego też służą pomocą publicznemu bezpieczeństwu jako psy policyjne. Należy jednak pamiętać, że potrzebują one sporo ruchu, przestrzeni oraz dobrej opieki ze strony właściciela.

Labrador retriever.

Przedstawiciel sporej rasy czworonogów jest ukochanym członkiem rodziny, zwłaszcza jeśli znajdują się w niej dzieci. Rasa ta polecana jest osobom szukającym towarzyskiego oddanego oraz wiernego psiego kompana. Łagodny, przepada za dziećmi, wręcz łasi się do każdej napotkanej osoby. Labradory to bardzo mądre psiaki, które potrafią szybko się uczyć, nie będzie więc problemu z nauką komend i sztuczek.

Yorkshire terier.

Do listy musiał trafić, szczekliwy, radosny oraz energiczny Yorkshire terier. Można go skojarzyć z domową maskotką, często towarzyszącą swoim właścicielom, najczęściej schowaną w podręcznych torbach oraz noszona na rękach. Ze względu na swój mały rozmiar ten czworonóg jest jednym z najpopularniejszych wśród wszystkich ras psów. Należy jednak pamiętać, że ta rasa potrzebuje dużo ruchu, wymaga regularnych wizyt u fryzjera oraz nie przepada za przebywaniem samotnie w domu, może też charakteryzować się upartym charakterem oraz zadziornym zachowaniem.

Buldog francuski.

Buldogi francuskie, uważa się za najbardziej pocieszne psiaki, które słychać już ze sporej odległości poprzez swoje charakterystycznie chrumkanie, które albo się kocha, albo jednym słowem, nie powinno się mieć buldoga francuskiego w domu. Niewielkie gabaryty oraz charakterystyczny pyszczek i uszy powodują, iż rasa ta zyskuje coraz większą popularność. Pamiętajmy jednak, iż buldog francuski męczy się dość szybko i słabo znosi wysoką temperaturę, dlatego trzeba pamiętać o jego komforcie podczas zabaw i letnich upałów.

Podsumowując, wymienione rasy są tylko kilkoma z tych, które możemy spotkać na całym świecie. Myśląc o wyborze zwierzaka, należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak np. czas, który możemy poświęcić psiakowi oraz to gdzie mieszkamy, pamiętajmy, jednak że każdy pies jest wart naszej uwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *