Wakacje z psem – jak je zaplanować?

Większość posiadaczy zwierzaków nie wyobraża się wyjazdu na wakacje bez swoich czworonożnych przyjaciół. Z tego względu coraz chętniej powstają miejsca przyjazne zwierzętom. Hotele, które akceptują zwierzaki ze specjalnymi legowiskami dla psów, plaże dla czworonogów i inne atrakcje dla zwierząt. Wakacje z psem nie muszą być uciążliwe – mogą być niezwykle przyjemne, zarówno dla Ciebie, jak i dla zwierzaka. Jak zaplanować urlop z psem? Jakie miejsce wybrać? Na co zwracać uwagę? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Wakacje z psem – wybierz właściwe miejsce

Najważniejsze, podczas planowania podróży z psem jest wybór miejsca, do którego się wybieramy. Niezależnie czy chcesz odpocząć na plaży, czy pospacerować po leśnych ścieżkach – zwracaj uwagę, czy w tych miejscach akceptuje się zwierzaki. Oprócz własnych preferencji, warto również zwrócić uwagę na potrzeby swojego zwierzaka. Nie wszystkie psy lubią nadmierny wysiłek fizyczny, inne uwielbiają aktywne spędzanie czasu. Zwróć na to uwagę. Ważna jest także odległość celu podróży od miejsca zamieszkania. Szczególnie istotne jest to tedy, gdy nie wiesz, jak pies reaguje na dłuższe podróże autem. Warto więc przed podróżą urządzić psu przejażdżkę po to, by dowiedzieć się, jak reaguje on na podróże autem. Zachowanie psa możesz sprawdzić podczas weekendowych, niezbyt dalekich wycieczek. Jeśli pies nigdy nie jeździł samochodem, podróż może stać się niezwykle nieprzyjemna i stresują dla wszystkich zaangażowanych, w tym również dla psa.

Warto dobrze się przygotować do podróży. Psy, które wymagają regularnego strzyżenia i szczególnej dbałości o sierść powinny zostać zabrane na wizytę do psiego fryzjera. Jeśli wolisz czynności te wykonywać samodzielnie lub twój pies zwyczajnie nie lubi tego typu wizyt, warto wyposażyć się w niezbędne do pielęgnacji psa akcesoria. Maszynka do strzyżenia psów Moser, szczotka do wyczesywania psa i nożyczki groomerskie powinny więc znaleźć się w Twoim posiadaniu.

Planując wyjazd z czworonogiem warto również zwrócić uwagę na klimat panujący w danym kraju. Psy z długim, ciemny futrem mogą źle znosić upały i wysokie temperatury. Warto więc wówczas obrać inny kierunek podróży. Uważaj więc na kraje, w których panują wysokie temperatury. Nadmierne upały mogą być przyczyną zdrowotnych problemów Twojego czworonoga. Do tego rodzaju miejsc możesz bez problemu udać się jesienią bądź zimą, kiedy temperatury nie są jeszcze tak wysokie.

Gdzie pojechać z psem na wakacje?

Jeśli już ustalisz miejsce pobytu, warto znaleźć zakwaterowanie. Coraz więcej placówek hotelowych akceptuje już zwierzęta. Większość z nich oferuje nawet specjalne udogodnienia dla czworonogów. Nawet jeśli wybierzesz już miejsce podróży, warto zorientować się również czy w pobliżu znajdują się restauracje lub bary, które akceptują czworonogi. Wówczas będziesz mieć pewność, że Twój pies będzie mógł Ci towarzyszyć w każdym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *