Wszystko, co najlepsze dla naszego czworonoga

Pies jest niesamowitym zwierzęciem. Każdy właściciel kochanego czworonoga chce dla niego jak najlepiej. Z tego względu bardzo często sięgamy po pożywienie najwyższej jakości, ale również nie skąpimy na gadżetach, które mogą uszczęśliwić pupila. Na jakie produkty dla psa warto zwrócić uwagę?

  1. Gryzaki – dlaczego mają tak duże znaczenie zdrowotne?
  2. Czym kierować się w przypadku doboru gryzaka?
  3. Jakie składniki powinny znaleźć się w optymalnej karmie dla psa?

Gryzaki – dlaczego mają tak duże znaczenie zdrowotne?

Gryzaki to fantastyczny sposób na zabawę dla psa, jak i na zadbanie o jego zdrowie. Naturalne gryzaki wysokiej jakości tworzone są z produktów mięsnych. Jest to najlepszy sposób na odciągnięcie naszych czworonogów od gryzienia mebli, butów czy innych rzeczy należących do właścicieli. Dodatkowo, gryzaki naturalne dla psa umożliwiają dokładne czyszczenie zwierzęcego uzębienia, a ponadto pozwalają zwalczać problem nieświeżego oddechu. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych gryzaków dla czworonożnych pupilów, jednak warto stawiać na te, do których powstania użyto wyłącznie najlepszych, najmniej szkodliwych produktów.

Czym kierować się w przypadku doboru gryzaka?

Decydując się na zakup gryzaka dla naszego psa, warto szukać dobrych, naturalnych, najwyższej jakości produktów. Z pewnością nie znajdziemy ich w średniej wielkości marketach na osiedlu, a w dobrych sklepach zoologicznych. Jeśli nie mamy dostępu do sklepu stacjonarnego, warto swoje poszukiwania przenieść do Internetu. Mnóstwo sklepów online oferuje fantastyczne gryzaki dla psów, które pozytywnie wpływają na ich uzębienie, a przy okazji uczą dyscypliny i sprawiają, że piec czuje się kochany przez swojego właściciela.

Jakie składniki powinny znaleźć się w optymalnej karmie dla psa?

Na zdrowie naszych czworonogów niezwykły wpływ ma zrównoważona, dobrze dobrana dieta. Powinna zawierać idealne proporcje poszczególnych składników odżywczych. Białko to makroskładnik, który może pochodzić z różnych źródeł. W przypadku karmy dla psa białko występuje w formie kurczaka czy wołowiny. Najczęściej jest to suszona mączka mięsna, która pozbawiona jest wody. Nie jest to wcale gorsze od tradycyjnego mięsa. Węglowodany to również bardzo ważny składnik karmy, jednak wiele psów może mieć na nie uczulenie. Zazwyczaj są zawarte w postaci fasoli, ryżu, soi, jęczmienia, pszenicy czy kukurydzy. Tłuszcz to kolejny niezbędny składnik, gdyż każda dieta wymaga zbilansowanych kwasów tłuszczowych w diecie. Najpopularniejsze w przypadku psich karm są tłuszcze wieprzowe, tłuszcz z kurczaka czy olej bawełniany. Wszystkie te niezbędne składniki posiada karma farmina, która polecana jest każdemu rodzajowi czworonogów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *