Ubranka dla psa – nie tylko piękna ozdoba

Ubranka dla psa posiadają złą sławę – wszystko przez modne ubranka, które traktowane są jedynie jako ozdoba psa. Jednak powinniśmy wiedzieć, że w niektórych przypadkach są naprawdę potrzebne. Wszystko zależy od psa, a konkretnie od jego rasy. O ile husky czy inne psy posiadające gęste futro, które odpowiednio izoluje przed chłodem nie wymagają dodatkowego okrycia, to niewielkie rasy bez podszerstka jak Yorkshire terrier będą go potrzebować. Szczególnie w mroźne czy wietrzne dni. Dodatkowa warstwa odzieży ochronnej sprawi, że niskie temperatury nie będą powodowały dyskomfortu psa podczas spacerów. A w końcu jego komfort jest najważniejszy. O wyborze ubranka powinniśmy pomyśleć więc, kiedy zauważymy, że pies podczas spacerów marznie. Jak daje nam o tym znać?

  • trzęsie się
  • unosi łapy w nienaturalny sposób, jakby nie chciał dotykać podłoża
  • wcześniej ochoczo spacerował, teraz pragnie szybko wrócić do domu

Jeżeli zauważymy takie objawy warto wybrać ubranko dla psa, które będzie zabezpieczeniem przed niską temperaturą oraz sprawdzi się na deszczową pogodę. Ciepłe ubranko zapewni mu odpowiedni komfort podczas spacerów na świeżym powietrzu.

Dobierz do wielkości zwierzęcia – jakie będą idealne dla małych psów, a jakie dla dużych?

Ubrania dla psów podobnie jak te dla ludzi występują w różnych rozmiarach. Wynika to oczywiście z tego, że same psy znacząco różnią się od siebie. Udanych zakupów dokonamy tylko wtedy, kiedy odpowiednio zwymiarujemy wcześniej naszego czworonoga. Jest to szczególnie istotne, kiedy na zakupy wybierzemy sklep internetowy i nie mamy możliwości obejrzenia produktu. Czym kierować się podczas zakupu? Idealnym rozwiązaniem będzie nie tylko sugerowanie się rozmiarami i podaną przy nich wagą psa, ale ręczne zmierzenie pupila. Najważniejsze jest: długość ciała psa oraz obwód szyi i klatki piersiowej. W niektórych przypadkach mogą być potrzebne także obwody łap. Dzięki tym wymiarom dobierzemy odpowiednie ubranko. To bardzo ważne, gdyż zbyt małe lub zbyt duże może być nie tylko powodem dyskomfortu zwierzęcia, ale nawet doprowadzić do infekcji czy podrażnień skórnych.

Ważne: muszą być z oddychającego materiału

To z jakiego materiału zostało wykonane ubranka także ma ogromne znaczenie. Oczywiście, ważne jest aby było dość wytrzymałe, gdyż może być narażone na kontakt z szorstkim i brudnym podłożem, przez co będziemy je częściej prać. Ważne jest jednak także aby było wykonane z naturalnych materiałów, które nie podrażnią skóry psa. Świetnie sprawdzi się bawełna, a także polar czy wełna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *