Sprawdź smycze dla psa z amortyzatorem i postaw na pełne bezpieczeństwo

Czy istnieje rozwiązanie dla tych, którzy prowadzą aktywny tryb życia, a przy okazji swoją pasję łączą z posiadaniem czworonoga? Nie każdy podczas treningów może pozwolić sobie na zostawienia psa samego, a niektórzy po prostu chcą dzielić z nimi swoją aktywność. Kiedy uprawiasz jazdę na rowerze, rolkach, dogtrekking lub skijoring to idealnym rozwiązaniem dla Ciebie może okazać się smycz dla psa z amortyzatorem. Zapobiega ona szarpaniu smyczy, co znacząco poprawia komfort treningów i stabilizację.

Smycz dla psa z amortyzatorem – nie tylko na sportowo

Tego rodzaju smycze skonstruowane są w taki sposób, by odciążały zarówno układ kostny psa, jak i kręgosłup właściciela. Osiągane jest to poprzez zastosowanie w jej fragmencie mocnej gumy, która rozciąga się na tyle, by w razie nagłych zrywów złagodzić ich odczuwanie dla obu stron. Wykonane są z mocnych materiałów i najczęściej zakończone są z jednej strony solidnym karabińczykiem, a z drugiej wygodną rączką. Można je przypiąć dla wygody treningów do pasa trekkingowego.

Jeżeli chodzi o zastosowania rekreacyjne smyczy tego typu, to przydaje się ona szczególnie dla tych psów, które mają tendencję do ciągnięcia smyczy. Dzięki temu łagodzone są wszelkie szarpnięcia, na jakie się narażają. Dodatkowo mają one więcej swobody dla siebie i czują się na takiej smyczy bardziej komfortowo.

Smycz amortyzująca – bezpieczeństwo

Jeżeli zamierzasz startować w zawodach wraz ze swoim psem, zwróć uwagę na to, by smycz nie była z obu stron zakończona karabińczykami. W regulaminach tego rodzaju psich sportów istnieją zapisy, które pozwalają by karabińczyk znajdował się tylko przy zapięciu po stronie psa. Podyktowane jest to troską o zdrowie czworonoga. Chodzi o to, by podczas dużych obciążeń i naciągu smyczy amortyzującej karabińczyk przy pasie biodrowym nie wypiął się i nie uderzył w psa. Przy prawidłowym zapięciu ryzyko takiego wypadku jest minimalne, ale zawodowcy za sprawą tych regulaminowych zapisów ograniczają je do zera.

W takim wypadku warto zdecydować się na model z karabińczykiem na jednym końcu i z metalowym kółkiem na drugim.

Smycz z amortyzatorem dla dużego psa – czym się różni?

Dla dużych psów warto dobrać takie modele smyczy, które są dłuższe. Jeżeli chcesz dokonać zakupu smyczy z amortyzatorem dla dużego psa i nie jesteś pewien jaką wybrać, zapytaj eksperta. Niezależnie od tego czy dokonujesz zakupu w sklepie zoologicznym, czy internetowym, doradcy chętnie pomogą Ci wybrać rozwiązanie idealne dla Twojego czworonoga, dopasowane do jego rozmiarów i temperamentu. Jeżeli szukasz odpowiedniej smyczy przeznaczonej do wspólnych aktywności z Twoim czworonogiem, zapoznaj się z ofertą sklepu tiptop24.pl w kategorii smyczy amortyzujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *