Przysmaki dla kota

Kiedy warto dawać kotom przysmaki?

Koty są zwierzętami bardziej niezależnymi od psów. Nie kojarzą się nam z nauką sztuczek, za które pupil dostaje nagrody w postaci przysmaków.  W życiu naszych kocich przyjaciół występują jednak momenty, w których nagroda jest jak najbardziej odpowiednią reakcją z naszej strony. Idealnym momentem będzie koniec zabawy, gdy kot na przykład upolował zabawkową myszkę. Przysmak zaspokoi jego instynkt łowczy. Tak samo powinnyśmy się zachować w sytuacji, gdy próbujemy nauczyć pupila różnych zachowań. Nagroda utrwali naukę i zachęci do powtarzania oczekiwanych przez nas czynności. Przysmak ma na celu wywołanie pozytywnych skojarzeń. Warto poczęstować nim kota po wykonywaniu zabiegów pielęgnacyjnych, gdyż szczotkowanie czy przycinanie pazurków nie należy do ulubionych czynności naszych czworonożnych pupili. Przysmaki będą również przydatne przy zmianie karmy. Pomogą przyzwyczaić się kotu do nowych smaków i zachęcić go do jedzenia.

Kiedy przysmaki nie będą wskazane?

Przysmaki dla kotów nie mogą zastępować tradycyjnej karmy. W jadłospisie powinny występować jedynie jako dodatek, który naszemu kotu będzie kojarzył się z. nagrodą, miłym wrażeniem. Nadmiar smaczków dla zwierząt w diecie jest bardzo niezdrowy, może powodować niedobory oraz nadwagę. Właściciel sam musi zdecydować, jaka ilość przysmaków jest odpowiednia, jednak należy decydować o tym z rozwagą! Zdrowie zwierzęcia jest ważniejsze, niż spełnianie wszystkich jego zachcianek.

Jakie formy przysmaków dla kotów są najbardziej wskazane?

Najlepszą formą są przysmaki naturalne, które właściciel jest w stanie sam zrobić dla swojego pupila. Dla kotów odpowiednie będą przysmaki zrobione z mięsa, na przykład kawałki wołowiny pokrojonej w paski i wysuszonej w suszarce do grzybów. Alternatywą dla osób, które nie mają czasu są przysmaki kupne. Szeroki asortyment powinien umożliwić nam odpowiedni wybór dla naszych zwierząt. Należy patrzeć na skład i wybierać te smaczki, które są jak najbardziej naturalne. Im prostszy skład tym lepiej, powinniśmy unikać wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. W składzie również nie powinny znaleźć się cukry. Ich zadaniem jest uzależnienie kota od danego produktu, co jest efektem bardzo niepożądanym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *