Podróż za miasto – jak się przygotować?

Wycieczki za miasto to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z psem. Taka wyprawa wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, aby wyjazd był prawdziwą przyjemnością zarówno dla zwierzaka, jak i jego pana. O czym pamiętać planując podróż?

Jak bezpiecznie przewozić psa?

Chociaż przepisy ruchu drogowego nie precyzują wprost w jaki sposób należy przewozić psy, właściciel ma obowiązek zapewnić pupilowi na czas podróży bezpieczny transport. Jest to istotne nie tylko dla uniknięcia mandatu – swobodnie przemieszczające się po aucie zwierzę stanowi zagrożenie, ponieważ może np. wskoczyć pod pedały lub zasłonić kierowcy widok na drogę. Ponadto przewożenie psa na kolanach czy bez szelek może być dla niego niebezpieczne w razie nagłego hamowania czy stłuczki. Mniejsze zwierzęta można przewozić w transporterach, większe rasy mogą zaś podróżować w specjalnych klatkach w bagażniku, o ile posiadamy odpowiednio duże auto. Inne rozwiązanie to szelki mocowane do gniazd pasów bezpieczeństwa.

Podróż bez stresu

Jazda samochodem bywa dla naszych pupili stresująca, zwłaszcza jeśli pies podróżuje autem po raz pierwszy. Aby zminimalizować ryzyko choroby lokomocyjnej lepiej nie karmić zwierzaka bezpośrednio przed podróżą, za to mnożna dać mu wodę do picia. Jeśli psiak nie lubi jeździć samochodem, pomożemy mu podając specjalne preparaty, jak np. tabletki Stress Out czy Smakołyki Spokojna Podróż dla Psa Dr Seidla. Zmniejszają one podatność na stres i łagodzą mdłości, a przy tym nie powodują uzależnienia. Oba te preparaty dostępne są online w sklepie zoologicznym Zoopers. Po tego typu produkty warto sięgać zwłaszcza jeśli zwierzak ma chorobę lokomocyjną. Jej najczęstsze objawy to trudności z oddychaniem, częste ziewanie, ślinienie się, niepokój oraz wymioty. Jeśli więc pies cierpi z powodu tych dolegliwości podczas jazdy autem, specjalne przysmaki będą niezbędne i zaoszczędzą mu stresu.

Co zabrać ze sobą?

Wybierając się nawet na krótki wypad za miasto powinniśmy spakować niezbędne akcesoria dla psa, jak miska na wodę czy przekąski. Podczas spacerów oczywiście pies musi mieć smycz, a ponadto warto sięgnąć po produkty chroniące pupila przed kleszczami i innymi pasożytami, jak np. specjalne obroże. Wcześniej koniecznie sprawdźmy też czy miejsce, do którego się wybieramy, można odwiedzać ze zwierzętami. W wielu parkach narodowych są zakazy wprowadzania psów. Wybór atrakcji dostępnych dla osób podróżujących z czworonogami może więc oszczędzić wielu kłopotów już po dotarciu na miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *