Najlepsze jedzenie dla pupila

Pies w domu to prawdziwa radość, wierny przyjaciel i oczywiście duży obowiązek. Spacery, odpowiednie jedzenie, zabiegi pielęgnacyjne oraz zapewnienie rozrywki i troska w czasie choroby to tylko nieliczne z aspektów, jakie towarzyszą wielu miłośnikom czworonogów. Poza tym dylematy pojawiają się przy wyborze odpowiednich produktów, szczególnie że rynek jest bardzo bogaty i producenci chętnie przekonują nas, że ich asortyment jest najlepszy.

  1. Karma na medal
  2. Na co zwrócić uwagę?
  3. Zainwestuj w pożywienie pełnoporcjowe
  4. Jaka karma dla psa będzie dobra dla Twojego pupila?

Karma na medal

Wiele osób zastanawia się, która karma będzie dla psa najlepsza. I warto przy wyborze nie kierować się ani reklamą, ani opinią przyjaciela. Jedzenie musi być przede wszystkim indywidualnie dopasowane do wieku, aktywności, rasy, wielkości i masy ciała czworonoga. Warto korzystać w tym aspekcie z porady specjalistów oraz bardzo dokładnie sprawdzić, co kryje się w puszce lub w suchych kulkach. Sposób żywienia będzie znacząco odpowiadał za samopoczucie, kondycję, zdrowie i długość życia psa. Dobra karma dla psa w ZooArt staje się więc inwestycją w najpiękniejszą przyjaźń.

Na co zwrócić uwagę?

Karma jest gwarancją szczęścia i zdrowia, choć oczywiście do prawidłowego rozwoju pupil będzie potrzebować zaspokojenie również innych potrzeb. Bez odpowiedniego jedzenia może jednak nie być on zadowolony i chętny do zabawy, a problemy ze zdrowiem mogą ograniczać jego aktywność.

Psy nie potrzebują urozmaiconej diety jak ludzie, a wręcz przeciwnie – ich jedzenie powinno być w miarę stabilne. Odpowiednie proporcje konkretnych składników w odpowiednich proporcjach są więc gwarancją zdrowia i świetnej kondycji. Warto również pozbyć się nawyku częstowania psa tym, co sami jemy, ponieważ w wielu wypadkach możemy bardziej zaszkodzić niż sprawić radość smakowitym kąskiem. Psy nie powinny dodawać produktów zawierających kakao. Wybór karmy powinien więc gwarantować stały pod względem składników system żywienia, który jest dostosowany do konkretnego etapu życia. Musi od odpowiadać na aktualne potrzeby, bo tylko wówczas zostaną one zaspokojone. Jeśli chcemy urozmaicenia w diecie, można sięgać po specjalnie przygotowywane przekąski.

Zainwestuj w pożywienie pełnoporcjowe

Bez problemu znajdziemy karmy pełnoporcjowe w różnych formach – suchej, wilgotnej i półwilgotnej. To doskonale odpowiada na  zapotrzebowania żywieniowe zwierząt i powinno być podstawą prawidłowego sposobu jedzenia. Odpowiednia karma będzie kompletna, czyli dostarczy wszystkich niezbędnych składników odżywczych – czyli białek, tłuszczów, witamin i minerałów. Poza tym jest zbilansowana i doskonale dopasowana do indywidualnych potrzeb psa. Pożywienie jest łatwo przyswajalne bezpieczne pod względem chemicznym i mikrobiologicznym i smaczna. I dlatego właśnie pies będzie chętnie jadł.

Odpowiednie karmienie psa to podanie mu jednego konkretnego pokarmu. Sam tryb jest podany zawsze w zaleceniach, które ewentualnie lekarza może modyfikować, mając na uwadze pojedynczy przypadek. To gwarancja optymalnego sposobu żywienia, a także pewność, że psu niczego nie brakuje.

Jaka karma dla psa będzie dobra dla Twojego pupila?

Przy wyborze karmy warto zwrócić uwagę na szereg czynników takich jak wiek psa. Jego potrzeby będą się bowiem zmieniać. Inaczej karmi się szczenienia, inaczej aktywnego dorosłego psa, a jeszcze inaczej zwierzę w podeszłym wieku. Poza tym istotna jest wielkość i masa, bo  psy różnych ras mają różne zapotrzebowania żywieniowe. Z tym także związana jest aktywność i tryb życia. To one odpowiadają za zapotrzebowanie kaloryczne. Weź również pod uwagę indywidualne potrzeby na przykład związane z preferencjami smakowymi, chorobami, ciążą i laktacją czy też nadwagą lub niedowagą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *