Karmy weterynaryjne dla psów – w jakim celu się je stosuje i jak taką karmę dobrać?

Pies jest najpopularniejszym zwierzęciem domowym. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę z jego potrzeb. Adoptując lub kupując psa należy uwzględnić podstawowe kwestie związane z opieką nad nim, a także ewentualność nagłej choroby, która będzie wymagała wizyty u weterynarza. Karmy weterynaryjne dla psów, drogie leki oraz wizyty kontrolne wcale nie są rzadkością. Warto pamiętać, że w relacji człowiek-pies dwie strony powinny być sobie równe. Nie możemy więc założyć, że pies „się wyliże” i dzięki temu wyzdrowieje lub że żadna żywność mu nie zaszkodzi, bo przecież…jest psem.

Jak należy się przygotować na przyjście nowego czworonoga?

Przed adopcją lub kupnem psa, nowy opiekun powinien posiadać już wyprawkę, dzięki której nowy członek rodziny poczuje się bezpiecznie. Warto uwzględnić tutaj między innymi wygodne legowisko, które stanie się dla zwierzęcia azylem i miejscem, w którym może odpoczywać w samotności. Oprócz tego, dobrze jest wyposażyć psa w podstawowe akcesoria do spacerów, czyli smycz i obrożę. Oczywiście należy je dopasować do wielkości zwierzęcia oraz jego potrzeb ruchowych. Aby relacja między człowiekiem, a psem się rozwijała, dobrze jest także kupić kilka zabawek, bo to właśnie zabawa wzmacnia więź. Jednak jedną z ważniejszych kwestii jest odpowiednia karma. Czasami wystarczy zwykła karma dobrej jakości, czasami jednak konieczny jest zakup weterynaryjnej karmy dla psów. Dzieje się tak z różnych względów. Po pierwsze – coraz częstsze alergie pokarmowe. Chcąc, aby psi alergik czuł się dobrze, warto zapewnić mu wysokojakościową karmę hipoalergiczną. Należy też uwzględnić predyspozycję rasowe. Niestety wiele ras jest obecnie podatnych na różne choroby, w tym przykładową dysplazję stawów. Problem ze stawami dotyka duży procent tych zwierząt, jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że najlepsze jest tutaj zapobieganie, czyli szczególne dbanie o stawy. Niektóre karmy weterynaryjne dla psów spełniają tę istotną rolę.

Jak taką karmę wybrać?

Większość psów już w szczenięcym okresie życia odbywa wizyty u weterynarza. Jest to oczywiście niezbędny krok każdego posiadacza czworonoga i nie należy go pomijać. Wiele chorób, w tym wspomniane wcześniej alergie można stwierdzić już za szczeniaka. To właśnie weterynarz powinien polecić najlepszą karmę weterynaryjną dla psów. Pamiętajmy jednak, aby wybrać takiego lekarza weterynarii, który ma dobre opinie i prawidłowe podejście do zwierzęcego pacjenta. Kwestie żywienia najlepiej konsultować z kimś doświadczonym i jeżeli nie będzie to weterynarz, można także doradzić się psiego dietetyka. Karma weterynaryjna dla psa to idealne rozwiązanie, jednak musi być ona dobrze dobrana do danego osobnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *