Jakie zabawki dla pasa wybrać?

Niezależnie od rasy każdy pies jest stworzeniem, które potrzebuje ruchu i rozrywki. Każdy nowy właściciel będzie zastanawiał się jakie zabawki wybrać dla swojego pupila; co mu się spodoba, a co znudzi się po chwili. Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniej atrakcji dla swojego czworonoga jest test różnego rodzaju zabawek – a jest ich naprawdę sporo.

Klasyki dla psów, które potrzebują dużo ruchu

Podobnie jak w przypadku ludzi, psy również mają różny charakter. Jeżeli nasz pupil należy do tych najbardziej ruchliwych, najlepszą opcją jest piłka. Gdy już nauczymy naszego psa aportować niesamowitą radość sprawi mu bieganie za piłką, którą możemy odpowiednio dostosować do jego potrzeb. Możemy wybrać piłki gumowe, kauczukowe, najzwyklejsze piłki tenisowe lub piankowe, które znakomicie nadają się do zabawy w pomieszczeniu, gdyż nie wyrządzą żadnej szkody. Piłki różnią się wielkością, przez co łatwo będzie nam dobrać zabawkę do rozmiarów naszego towarzysza.

Zabawki na inteligencję

Od niedawna coraz większą popularność zyskują zabawki, które łączą funkcję rozrywkową z edukacją i ćwiczeniami umysłowymi. W celu otrzymania nagrody w postaci smakołyku, pies musi rozwiązać szereg zadań – przesunąć elementy, nacisnąć spust uruchamiający uwolnienie przekąski, wydobyć jedzenie z wszelakich zagłębień. Jeżeli tego rodzaju zabawka wykonana jest z plastiku musimy uważnie obserwować pupila, czy aby przypadkiem nie zniszczył znajdującej się w niej elementów; nie chcemy przecież żeby nasz przyjaciel zrobił sobie krzywdę. Bezpieczniejszym rozwiązaniem są w tym przypadku dywaniki, do których również chowa się przysmaki, a pies może trenować swój zmysł węchu. Ta forma zabawy znakomicie sprawdzi się dla psów, które nie lubią się nudzić lub mają problemy z nadwagą, gdyż w ten sposób będą otrzymywały przysmaki tylko wtedy gdy poradzą sobie z napotkaną przeszkodą.

Najlepsze zabawki dla szczeniaków

Młode psy wymagają najwięcej zainteresowania ze strony właściciela, dlatego najlepiej od samego początku uczyć je czym należy się bawić, a co należy do nas i czego nie wolno niszczyć. Żeby szczeniak nie gryzł naszych rzeczy osobistych powinniśmy zakupić dla niego co najmniej kilka pluszowych gryzaków, którymi będzie mógł bawić się bez końca. Tego rodzaju zabawki występują w różnych kształtach, rozmiarach, a dodatkowo część z nich posiada wbudowane piszczałki, które mogą jeszcze bardziej zachęcać nowego członka rodziny do zabawy. Możemy również uszczęśliwić szczeniaka kupując mu gumowe gryzaki, dzięki którym będzie zaspokajał swoją naturalną potrzebę żucia, a jego szczęka stanie się bardziej wytrzymała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *