Jaka karma dla kota?

Każdy koci opiekun zastanawia się nad tym jaka karma dla kota będzie najlepsza. W sklepach zoologicznych i nie tylko znaleźć można całe mnóstwo produktów żywnościowych, których producenci przekonują, że są pełne wartościowych składników odżywczych. Po jaką karmę dla kota sięgnąć, aby być pewnym, że nasz pupil dostaje wszystko to, co dla niego najlepsze?

Jaka karma dla kota? Przede wszystkim mięsna!

Odpowiadając na pytanie jaka karma dla kota będzie najlepsza, trzeba zacząć od tego, że kot to drapieżnik. W związku z tym w jego diecie powinno przede wszystkim dominować mięso, które dostarcza ogromnych ilości biała, a także tłuszczu odzwierzęcego. W dobrej karmie dla kota znajduje się jedynie niewielka ilość węglowodanów. Kiedy jest ich zbyt dużo, nasz mruczek zacznie szybko przybierać na wadze, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

Bardzo ważnym składnikiem dobrej kociej karmy jest także tauryna. Jest aminokwas, który dba o to, aby układ pokarmowy kota pracował prawidłowo. Warunkuje on również właściwe krzepnięcie krwi, a także skutecznie chroni przed chorobami serca.

Jaka karma dla kota? Ta, która zawiera również podroby

Koty żyjące w naturze i żywiące się tym, co uda im się upolować jedzą nie tylko samo mięso, ale również wnętrzności swoich ofiar. Dostarczają one szeregu substancji odżywczych: białka, witamin i minerałów. Dlatego wybierając karmę i chcą znaleźć tą naprawdę dobrą, warto sprawdzać, czy w składzie zawiera ona podroby zwierzęce. Zalicza się do nich wątrobę, serce, żołądek. Niektórzy właściciele kotów decydują się na kupowanie podrobów i dodawanie ich do karmy raz na kilka dni. Jest to bez wątpienia bardzo dobra praktyka, która korzystnie wpłynie na zdrowie ukochanego mruczka.

Jaka karma dla kota? Ta z niewielką ilością roślin

Najlepsza karma dla kota to taka, w której produkty roślinne zostały ograniczone do absolutnego minimum. Trzeba pamiętać, że wielu producentów karmy dla kotów sięga po zboża, które są doskonałym wypełniaczem. Niestety, dla naszych pupili ich nadmierny dodatek nie jest korzystny. Dostarczają one bowiem zbyt dużo węglowodanów, które w kociej diecie nie mają tak dużego znaczenia, a powodują – jak to wspomnieliśmy już wcześniej – tycie.

Jaka karma dla kota to pytanie, na które odpowiedź powinien znać każdy, kto zdecydował się zaopiekować kotem. Na szczęście dzisiaj bez trudu można kupić karmę wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *