Jak wybrać posłanie dla psa?

Chcesz sprawić swojemu czworonożnemu pupilowi prezent w postaci posłania? Poniżej podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas doboru posłania dla psiaka.

Dobór odpowiedniego posłania dla psa jest kluczowy dla zachowania jego komfortu podczas wypoczynku. Na co zwrócić uwagę, by zwierzak mógł wygodnie odpoczywać o każdej porze dnia i nocy?

Rozmiar posłania ma znaczenie

Posłanie dla psa powinno charakteryzować się optymalnym rozmiarem. Choć wydawać by się mogło, że im większe tym lepsze – niezupełnie tak jest. Podczas gdy zbyt małe psie łóżko rzeczywiście spowoduje dyskomfort, za duże – nie zapewni tak potrzebnego zwierzakowi poczucia bezpieczeństwa.

Kieruj się sugestiami producenta

Na szczęście nie oznacza to, że musisz koniecznie zabrać pupila na „przymiarki” do sklepu zoologicznego (choć jest to jedno z rozsądniejszych rozwiązań, jeśli tylko wchodzi w grę). Niemalże każde posłanie dla psa dostępne na rynku jest opisane przez producenta wraz z zakresem rozmiarowym lub wagowym zwierzaków, które będą się czuły komfortowo w danym legowisku.

Nierzadko zdarza się również informacja o tym, dla jakich dokładnie ras wygodne będzie legowisko, co zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji. Nawet w przypadku psiaków wielorasowych, wiedząc do jakich rasowych zwierzaków są one zbliżone rozmiarem – można w przybliżeniu określić, jakie posłanie dla psa będzie odpowiednim wyborem.

Odpowiedni kształt

Można wskazać na kilka kształtów legowisk dla psa, które są dostępne w sprzedaży. Każde z nich jest dopasowane do nieco innych warunków oraz preferencji zwierzaka. Czym wyróżniają się poszczególne rodzaje posłań?

Modele okrągłe

Okrągłe posłania przyjmują najczęściej formę poduszki, której zadaniem jest zapewnienie zwierzakowi komfortowego wypoczynku. Ten typ legowiska sprawdzi się w przypadku zwierzaków, które nie potrzebują czuć się otulone, gdyż okrągłe posłanie dla psa zazwyczaj nie jest obudowane.

Posłania w kształcie elipsy

Nieco podłużne, wciąż zaokrąglone posłania mogą występować w wersji z zabudowanym obrzeżem lub w formie poduszki.

Kwadratowe lub prostokątne legowiska

Kwadratowe lub prostokątne posłanie dla psa jest szczególnie dobrym wyborem jeśli chcesz zapewnić zwierzakowi optymalny wypoczynek, a jednocześnie – zadbać o odpowiednie wykorzystanie przestrzeni. Tego typu legowiska szczególnie łatwo jest umieścić w kącie pomieszczenia, co zapewnia psiakowi dodatkowy komfort psychiczny podczas wypoczynku – wiele zwierzaków czuje się pewniej podczas snu wiedząc, że nikt nie może nagle zajść ich od tyłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *