Jak wybrać obrożę dla dużego psa

Obroża należy do podstawowych akcesoriów potrzebnych każdemu właścicielowi psa. Jest to jedna z pierwszych rzeczy, które kupuje się lub zamawia w sieci przed zdecydowaniem się na nowego członka rodziny. Zwierzęta spędzają z nim zdecydowaną większość czasu, a czasami wcale ich nie zdejmują. Z tego powodu obroża dla dużego psa, tak samo, jak dla małego, musi być odpowiednio dopasowana. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak dobrać najlepszą obrożę dla swojego czworonoga, to przeczytaj koniecznie! Wszystko wyjaśniamy!

Najlepsze obroże dla dużych psów

Zastanawiasz się które obroże dla dużych psów są najlepsze? W sklepach zoologicznych można znaleźć niezliczoną ilość psich obroży. Kolorowe, cienkie, grube, z ćwiekami, z różnego rodzaju materiałów. Nic dziwnego, że niektóre osoby czują się wręcz przytłoczone tym ogromnym wyborem. Spore grono właścicieli decyduje się na zakup tej obroży, która podoba im się najbardziej. Nie jest to jednak najrozsądniejszy sposób dokonywania wyboru. Szczególnie jeśli chodzi o obroże do silnych ras. Co więcej, warto mieć na uwadze fakt, że zwykle jedna obroża na całe życie nie wystarczy. Te przeznaczone dla szczeniaków mogą być niewystarczające w przyszłości, gdy pies urośnie. A te dedykowane dorosłym osobnikom, mogą być niewygodne dla małych psiaków, które jeszcze nie osiągnęły pełnych rozmiarów.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar obroży dla psa?

Dobór odpowiedniego rozmiaru dla psa wcale nie jest prostą decyzją. Musi być ona jednocześnie odpowiednio ciasna, tak by pies nie mógł jej ściągnąć, ale też nie przesadnie, aby nie powodować u zwierzaka dyskomfortu. Zwykle najrozsądniejszym wyborem będzie wybranie takiej obroży, której długość odpowiada obwodowi szyi i dodać do niej 2 centymetry. Można skorzystać również z metody dwóch palców. Działa ona w następujący sposób: między obrożę i szyję zwierzaka wsuwamy dwa palce. Powinny one spoczywać luźno, ale jednocześnie przylegać do obroży. Wybierając obrożę regulowaną, pamiętajmy, by zdecydować się na ten model, który zapina się mniej więcej w połowie. Wtedy w razie potrzeby będziemy mogli bezproblemowo zarówno zmniejszyć, jak i powiększyć obrożę.

Jaki materiał obroży wybrać?

Najlepsza obroża dla dużego psa wyróżnia się tym, że jest niezwykle trwała i zapewni komfort zwierzęciu podczas długich spacerów i codziennych czynności. Niezwykle istotny jest więc materiał, z którego wybrany produkt jest wykonany. Na przykład materiałowa obroża, którą pies nosi cały dzień, po spacerach może stać się siedliskiem bakterii i powodować problemy skórne, a nawet ból! Kupując obrożę, upewnijmy się więc, że materiał nie uwiera delikatnej skóry psiaka. Ciekawym wyborem są szerokie obroże plecione firmy Psieplatane. Dzięki starannie wykonanemu splotowi sprawia, że obroża jest solidna i będzie służyć długi czas. Co więcej, taka obroża ma możliwość personalizacji. Na przykład może pojawić się na niej specjalna zawieszka z imieniem psa. Do wyboru są także różne rodzaje zapięć, które mogą być dostosowane do preferencji psa i jego właściciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *