Jak wybrać najlepsze zadaszone legowisko dla psa?

Nasze czworonogi mają różnorodne upodobania. Dotyczą one nie tylko jedzenia lub ulubionych zabaw, ale również miejsca do spania. Wśród małych ras popularne są specjalne zadaszone legowiska dla psów. Jak wybrać najlepszy model? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Małe, ale nie zbyt małe

Małe rasy uwielbiają wtulanie się w ciepły i miły materiał… albo we własnego właściciela. Właśnie dlatego zadaszone legowiska dla psów w tym przypadku są świetnym wyborem. Kupując legowisko należy jednak pamiętać o tym, by dokładnie zmierzyć psa. Mimo wszystko należy się upewnić, że nasz maluch będzie czuł się w legowisku komfortowo i wygodnie. Najlepiej mierzyć psa podczas odpoczynku. Wtedy bowiem leży swobodnie i znajduje się w naturalnej dla siebie pozycji. Pomiarów można dokonać przy użyciu zwykłego metra krawieckiego. Istotna jest zarówno długość, jak i szerokość psa. Nie można przy tym pomijać pozycji z wyprostowanymi łapami. Oczywiście mało który pies będzie spokojnie leżał podczas takich pomiarów. Warto jednak spróbować zapewnić mu maksymalny komfort. Do uzyskanego w ten sposób wyniku należy dodać zapas mniej więcej 10-20 centymetrów. Pies musi mieć bowiem szansę obrócenia się na swoim posłaniu.

Legowiska wielofunkcyjne

Zadaszone legowiska dla psów można znaleźć w sklepach zoologicznych w formie klasycznej, czyli po prostu budki lub rodzaju otulającej od każdej strony poduszki. Takie modele z pewnością są najtańsze. Warto jednak podkreślić, że na rynku dostępne są również zadaszone legowiska dla psów, oferujące dodatkowe funkcje. Najczęściej są to schowki na psie zabawki lub inne gadżety. Legowiska mogą też łączyć w sobie dwie opcje – to znaczy być zadaszoną budką albo rozłożonym materacem. To dobre rozwiązanie dla właścicieli, którzy nie znają jeszcze do końca potrzeb i upodobań swojego pupila. No i absolutnym hitem dla małych psów są również legowiska-kosze. Można je zarzucić na ramię albo po prostu postawić w spokojnym miejscu. Mogą stanowić wygodny środek transportu dla Twojego pupila albo praktycznie posłanie. W sklepach zoologicznych można dodatkowo znaleźć klasyczne budy. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że montuje się raczej na zewnątrz, powinny być co najwyżej okazjonalnym, letnim posłaniem.

Wygodny i praktyczny materiał

Wybierając zadaszone legowiska dla psów należy zwrócić w szczególności uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Chodzi bowiem o to, by były maksymalnie wygodne dla naszego pupila. Powinno nam również zależeć na łatwym czyszczeniu posłania. Jak bowiem wiadomo nasze czworonogi uwielbiają się czasem wytarzać w błocie, w piachu albo ruszyć szaleńczym pędem do jeziora, a potem wrócić do domu i od razu wparować na swoje ulubione posłanie. Wtedy właśnie przydają się legowiska, wykonane z materiału, który można prać w pralce albo po prostu łatwo wyczyścić wilgotną szmatką. Popularne są chociażby modele z poliestru, który jest niezwykle praktyczny. Poza tym, że można go prać, oferuje on wysoką odporność na zniszczenia, a także estetyczny wygląd posłania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *