Jak wybrać imię dla swojego pupila?

Jak wybrać imię dla swojego pupila?

Kiedy decydujemy się na adopcję i przygarniamy pod swój dach czworonożnego przyjaciela to jednym z pierwszych dylematów przed jakimi stajemy jest wybór imienia. Można co prawda zdecydować się na popularne imię zasłyszane w filmie, jednak wielu z nas woli wymyślić coś oryginalnego. Możliwości jest wiele, wybór imienia dla pupila może nas przyprawić o zawrót głowy. Istnieją na szczęście pewne wskazówki, które pozwolą na selekcję i podjęcie odpowiedniej decyzji.

Imię dla pupila – niech będzie prosto

Prostota w wyborze imienia jest ważnym punktem odniesienia. Wybrane imię będzie często powtarzanym przez nas słowem, a więc powinno być łatwe do wymówienia, krótkie oraz dźwięczne. Czasami chcąc zabłysnąć oryginalnością wymyślamy skomplikowane imiona, które nie sprawdzają się w codziennym życiu, kiedy chcemy zawołać pupila. Idealne imię składa się maksymalnie z trzech sylab, jednak pamiętajmy o tym, że im krócej tym lepiej. Prostota będzie ważna również dla naszego pupila – łatwiej będzie mu wyłapać swoje imię i szybciej się go nauczy. A jeśli bierzemy pod uwagę dłuższe imię, to postarajmy się o krótkie zdrobnienie –  możemy wtedy używać form zamiennie.

Wybór imienia – unikaj ludzkich imion

Niektórzy chcąc uniknąć sytuacji spotkania zwierzaka z o takim samym imieniu decydują się wybrać ludzkie imię dla swojego pupila.Ten pomysł może się okazać jednak niefortunny w skutkach, ponieważ nawet jeśli wybrane imię jest rzadkie to należy pamiętać o tym, że możemy w przyszłości poznać osobę o takim imieniu. Może nas to postawić w niezręcznej sytuacji. Lepiej unikać ryzyka, że ktoś poczuje się urażony naszym wyborem imienia dla zwierzaka.

Imię dla zwierzaka – wybór na całe życie

Kiedy w Twoim domu zjawia się mała, słodka, rozkoszna kuleczka to pamiętajmy o tym, że za kilka miesięcy urośnie, a wybrane imię zostanie na wiele lat.Nie ulegajmy chwilowemu impulsowi i nie nadawajmy swojemu zwierzakowi imienia, które jest odpowiednie tylko przez chwilę, a przestanie być gdy czworonóg będzie starszy. Imię musi być uniwersalne zarówno dla wieku jak i dla charakteru. Czasem warto wstrzymać się z wyborem imienia przez kilka dni, aby lepiej poznać zwierzaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *