Jak pozbyć się sierści z ubrań? Są na to proste sposoby

Wszyscy kochamy nasze zwierzaki – nikt z nas raczej nie kocha tego momentu, gdy okazuje się, że na naszej ulubionej bluzie czy spodniach pełno jest psiej lub kociej sierści. Niestety, posiadanie zwierzaka wiąże się z tym, że zwierzę będzie tę sierść gubiło. Istnieją natomiast pewne sposoby, dzięki którym możemy znacząco ograniczyć “efekty uboczne” posiadania czworonoga.

Jak pozbyć się sierści z ubrań, które chcemy założyć?

Zdarza się, że nawet na ubraniach, które schowaliśmy do szafy znajdujemy spore ilości kociej czy psiej sierści. Co zrobić w takim przypadku? Na szczęście istnieje kilka sposobów na poradzenie sobie z tym problemem – oto trzy podstawowe metody na pozbycie się sierści z ubrania.

  • Najprostszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z rolki z taśmą samoprzylepną. Produkt taki znajdziemy niemalże w każdym sklepie odzieżowym i dużych sieciówkach. Idealnie nadaje się do walki zarówno z kocią, jak i z psią sierścią.Rzecz jasna, najlepiej zdecydować się na rolkę z wymiennymi plastrami, a nie tzw. jednorazówkę,
  • Kolejną opcją jest skorzystanie z lateksowych rękawiczek. Wystarczy założyć je na dłonie, a następnie delikatnie zwilżyć je niewielką ilością wody z atomizera. Następnie należy szybko, acz delikatnie pocierać materiał w jednym kierunku – sierść praktycznie sama zacznie “odchodzić” od naszych ubrań.
  • Ostatnią opcją, jaką proponujemy jest skorzystanie z gąbki i płynu do płukania tkanin. Jest to sposób podobny do poprzedniego. Gąbkę nawilżamy wodą zmieszaną z takim płynem, a następnie szorstką stroną pocieramy o tkaninę. Dzięki antystatycznym właściwościom wysokiej jakości płynu, gąbka powinna poradzić sobie z całą sierścią.

Jak pozbyć się sierści z ubrań podczas prania?

Co z ubraniami pokrytymi sierścią, które przygotowaliśmy do prania? Nie zawsze przecież wypranie ich pozwoli na pozbycie się całej sierści. Na szczęście istnieją proste sposoby, na pozbycie się sierści z ubrania podczas prania. Oto trzy z nich, które wypróbować może każda osoba.

  • Podstawowym sposobem jest tu zastosowanie kulek zbierających sierść. Znajdziemy je w niejednej drogerii i w wielu marketach. Gdy wrzucimy je do bębna pralki i aktywujemy pranie, natychmiast zaczną “zbierać” przylegającą do ubrań sierść, jednocześnie nie przyklejając się do samych tkanin
  • Warto również wypróbować ocet. Szklanka dodana do prania sprawi, że kłaczki sierści odkleją się od pranych ubrań – a kompozycja zapachowa proszku do prania wyeliminuje nieprzyjemny zapach octu. Zdecydować można się także na zakup płunu elektrostatycznego
  • Wreszcie, jeśli nic innego nie pomaga – konieczna może okazać się wymiana pralki. W takim wypadku najlepiej będzie zaopatrzyć się w pralkę wyposażoną w program pupil. W dzisiejszych czasach posiada go większość dobrych pralek. Służy on właśnie temu, by usuwać z ubrań zwierzęcą sierść.

Podsumowanie

Powyższe sposoby na pozbycie się sierści z ubrania skutecznie niwelują ten problem. Pamiętajmy jednak, że choć wypadanie sierści u psów i kotów samo w sobie to zupełnie normalne zjawisko, które nie powinno budzić naszego niepokoju, to jeśli jednak sierść psa czy też kota “wychodzi garściami”, a na jego ciele pojawiają się ewidentne jej przerzedzenia – jest to sygnał, że powinniśmy udać się z pupilem do lekarza weterynarii. Czasem przyczyny takiego stanu rzeczy bywają prozaiczne – na przykład zbyt mała ilość określonych witamin w organizmie -,jednak nadmierne wypadanie sierści może być jednym z pierwszych sygnałów poważnej choroby. Zawsze, gdy zauważymy, że nasz czworonóg za bardzo linieje, powinniśmy udać się z nim na konsultacje do weterynarza, aby wykluczyć poważne przyczyny takiego stanu rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *