Gdzie położyć legowisko dla psa? Kilka dobrych rad

Kupiłeś legowisko dla psa. Wchodzisz z nim do domu i zastanawiasz się gdzie je umieścić. Każdy z domowników ma na to inny pomysł. Co zrobić w takiej sytuacji? Gdzie położyć legowisko, żeby psu było wygodnie? Oto kilka sprawdzonych rad.

Połóż legowisko dla psa w cichym miejscu

Legowisko dla psa najlepiej umiejscowić z dala od źródła hałasu. Dodatkowo warto zdecydować się na model z wysokimi krawędziami, co również pomoże ochronić czworonoga przed głośniejszymi dźwiękami. Pamiętaj również o tym, że zwierzę ma bardzo czuły słuch. Niekiedy nawet najcichszy dźwięk może zakłócić mu wypoczynek. Trzeba wziąć pod uwagę także to, że psiak może chcieć uciąć sobie drzemkę w ciągu dnia. Z tego powodu warto znaleźć miejsce, które będzie w miarę oddalone od potencjalnych głośnych bodźców.

Zapewnij pupilowi odpowiednią temperaturę

Psy mają sierść, która towarzyszy im przez cały rok. Nie mogą jej zdjąć i odwiesić na wieszak. Legowisko dla psa powinno być postawione w miejscu, gdzie zwierzak będzie miał odpowiednią temperaturę zawsze, niezależnie od warunków atmosferycznych. Nie stawiaj także psiego posłania przy grzejniku lub w pobliżu klimatyzatora. Zwróć uwagę również na bliskość okna. Położenie legowiska w nieodpowiednim miejscu, może skutkować tym, że promienie słoneczne będą padały na oczy psa i tym samym utrudniały mu wypoczynek.

Wybierz bezpieczne miejsce

Gdzie postawić legowisko dla psa? W bezpiecznym miejscu. Wydaje ci się, że każdy kąt w twoim domu spełnia to kryterium? Popatrz na to z perspektywy czworonoga. Ułożenie posłania w ciągu komunikacyjnym może spowodować, że niechcący nadepniesz lub – co gorsza – potkniesz się i upadniesz na odpoczywającego psa. Masz małe dzieci? Warto ułożyć psie posłanie tak, żeby maluchy nie mogły przypadkowo wrzucić do niego swoich zabawek.

Sprawdź, czy miejsce do odpoczynku podoba się czworonogowi

Legowisko dla psa zostało postawione w bezpiecznym, cichym miejscu, w którym panuje optymalna temperatura? Zastanawiasz się, czy teraz już wszystko będzie w porządku? Zacznij uważnie obserwować swojego czworonoga. Sprawdź, czy rzeczywiście lubi to miejsce, czy jest w stanie zapaść w nim w głęboki sen, a nie tylko czuwać. Zobacz, czy psiak rzeczywiście czuje się tam dobrze i traktuje to miejsce, jak swój azyl. Taka uważna obserwacja pomoże ci jeszcze lepiej poznać potrzeby swojego pupila i odpowiednio na nie zareagować, np. przesuwając legowisko lub kupując inny model, który będzie lepiej dostosowany do potrzeb twojego zwierzaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *