Dlaczego warto zainteresować się bezzbożową karmą dla swojego psa

Jaka powinna być zdrowa i dobrze zbilansowana dieta zwierzaka? Specjaliści za jej podstawę uznają białko zwierzęce oraz warzywa. Niestety w wielu karmach spotkamy się z wypełniaczami, których jest zdecydowanie więcej niż istotnych składników, mających realny wpływ na samopoczucie czworonoga.

Bezzbożowe karmy dla szczeniąt i psów dorosłych – co powinniśmy wiedzieć o żywieniu czworonogów

Czasem zapominamy, że dieta naszego pupila powinna w większym stopniu przypominać dietę wilka lub innego drapieżnika, niż np. chomika. Z diety powinniśmy więc wykluczyć zboże, tak często obecne w składzie karm słabych jakości. Dlaczego więc ten składnik znajduje się w karmach? Powodów jest kilka, ale za najważniejsze można uznać niską cenę oraz fakt, że psy trawią zboże. Niech ta wiadomość nas jednak nie zmyli – to, że psy mogą jeść zboże, wcale nie oznacza, że powinny to robić. Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę i w efekcie sięgają po takie rozwiązanie jak sucha karma bez zbóż dla psa.

Co mogą powodować zboża, czyli dlaczego bezzbożowa karma dla psa to dobry wybór?

Zboża nierzadko powodują u psów dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Mogą pojawić się biegunki i wzdęcia. Jeśli regularnie będziemy karmić swojego pupila jedzeniem bogatym w zboże, psiak może nawet nabawić się problemów z trzustką. Żadna odpowiedzialna osoba nie chce takiego scenariusza dla swojego pupila. Bezzbożowa karma dla szczeniąt oraz bezzbożowe karmy dla psów dorosłych są wybierane przez ludzi, którzy chcą świadomie żywić swojego zwierzaka i dawać mu wszystko to, co najlepsze.

Sucha karma dla psa bez dodatku zbóż – wybieramy właściwy produkt

Jeśli bezzbożowe karmy dla psów to coś, czego szukamy, najpierw postarajmy się zapoznać z podstawowymi zasadami żywienia czworonoga. Takie informacje przydadzą się nam również na przyszłość. W razie wątpliwości możemy spytać o zdanie również weterynarza, który zajmuje się naszym pupilem. Ważną umiejętnością, którą dobrze jest przyswoić jak najwcześniej, jest czytanie składu karmy. Taka wiedza, połączona ze znajomością podstawowych zasad dotyczących żywienia psów pozwoli nam w jednej chwili ocenić, czy dana karma dla psa bez zawartości zbóż rzeczywiście będzie dobrym wyborem.

Gdzie kupować karmy bez dodatku zbóż dla psa?

Wybierajmy miejsca, w których:

  • sucha karma bez dodatku zbóż dla psa jest dokładnie opisania
  • możemy liczyć na wsparcie obsługi, która odpowie na wszelkie pytania związane z produktem, jakim jest sucha karma dla psa bez zbóż

Z taką bogatą ofertą i profesjonalnym doradztwem spotkamy się w sklepie internetowym CrazyBoy

Źródło: https://crazyboy.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *