Czym tak naprawdę powinna być karma superfood dla zwierząt?

A czym powinno być superfood dla ludzi? Cechy tego rodzaju żywności są podobne. Jedynie skład produktów przeznaczonych dla człowieka zawsze będzie się zasadniczo różnił od tego typu produktów przygotowanych z myślą o konkretnych gatunkach zwierząt. A zatem superfood dla kota jak i dla psa będą bazowały na składnikach mięsnych. Zanim przejdziemy do tego jakie produkty superfoods wybierać dla zwierząt wyjaśnijmy sobie przede wszystkim czym jest superfood.

Moda czy znak czasów?

Superfood to produkty spożywcze powstające jakby na zamówienie naszych czasów. Obecnie bez względu na to, czy chodzi o żywienie ludzi czy też zwierząt coraz rzadziej mamy do czynienia z bogatą w składniki odżywcze, wysokowartościową , smaczną i zdrową żywnością. Praktycznie w każdej rzeczy, jaką zdejmiemy z półki w sklepie spożywczym spodziewać możemy się całego szeregu wypełniaczy, konserwantów, barwników i innych na pewno niezdrowych składników. W poszukiwaniu wartościowego pożywienia udajemy się do sklepów z żywnością ekologiczną, poszukujemy rolników od których możemy nabyć naprawdę jakościowo dobrą żywność dla nas i naszej rodziny. Dbamy także o zdrowie naszych pupili i wówczas wybieramy właśnie karmę superfood. Na szczęście także producenci psich i kocich wiktuałów zwrócili uwagę na zapotrzebowanie na tego rodzaju karmę i starają się jak tylko mogą mu sprostać.

Zwierzaki w trybie slow food

Superfood to element popularnego obecnie modelu życia, zwanego „slow life”. Bez pośpiechu i innych zupełnie niepotrzebnych dla zdrowia aspektów współczesnego życia. Jak zazwyczaj bywa – to, co służy nam staramy się taże zaaplikować naszym ukochanym zwierzakom. Ten rodzaj żywności służy bez względu na przynależność do gatunku a superfood dla psa może wpłynąć na całą jego kondycję a nawet zwiększoną długość życia. W końcu mawia się, że „jesteśmy tym, co jemy”. Konieczność przetwarzania przez psi organizm nienaturalnych dla niego dodatków zmusza zwierzę do większego wysiłku związanego z trawieniem i eliminowaniem niepożądanych składników. Pies może stać się przez to nawet apatyczny i coraz bardziej skłonny do chorób, nie tylko układów: pokarmowego, trawiennego i wydalniczego. W końcu te składniki mają wpływ na cały psi ustrój. Najlepsze superfood dla psa powinno zatem bazować na całkowicie naturalnych składnikach, w lwiej części pochodzenia zwierzęcego. Takie karmy dostępne są regularnie u dobrych polskich producentów. Pies zjadając mniejszą porcję superfood niż „śmieciowego” jedzenia z najniższej półki będzie o wiele zdrowszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *