Jak wybrać dobrego petsittera?

Petsitter z angielskiego oznacza opiekuna zwierząt. Z tym pojęciem spotykamy się coraz częściej na grupach. Właściciele zwierząt korzystają z jego pomocy podczas dłuższych wyjazdów czy w przypadku psów przy codziennych spacerach. Petsitter oznacza dużą odpowiedzialność, ponieważ opiekun musi zapewnić zwierzakom komfort i bezpieczeństwo. Więcej na ten temat dowiesz się poniżej.

  1. Kim jest petsitter i czym się charakteryzuje?
  2. Gdzie znaleźć dobrego petsittera?
  3. Jak liczy się wiek psa?

Kim jest petsitter i czym się charakteryzuje?

Opiekun zwierząt zajmuje się Twoim pupilem podczas Twojej nieobecności. Petsitter wyprowadza pupila na spacer, spędza z nim czas, ale także zapewnia mu aktywność w domu. Może to być opieka dzienna w domu właściciela, ale także hotel, gdzie zwierzak zostaje z opiekunem 24 h na dobę. Inną możliwością jest tylko doglądanie psa i kota lub karmienie.

Dobry pettsiter powinien być odpowiedzialny, ponieważ dba o bezpieczeństwo żywej istoty. Jeśli zajmuje się psem podczas spaceru może wydarzyć się wiele wypadków. Trzeba być przygotowanym na każdą sytuację. W przypadku zwierząt lękliwych musi także dbać o komfort psiaka. Dobrze, jeśli osoba posiada doświadczenie i wiedzę z zakresu zachowania zwierząt i komunikacji z nimi. Warto pamiętać, że petsitter to praca typowo fizyczna, wymagająca wielu godzin aktywności, chodzenia i przemieszczania się. Oznacza to także długie spacery bez względu na pogodę.

Gdzie znaleźć dobrego petsittera?

Szukając dobrego opiekuna dla naszego pupila warto nie tylko skorzystać z pomocy osób bliskich i znajomych, ale także poszukać możliwości w internecie. Dobrą opcją jest strona Pethomer, która oferuje możliwość wyszukania petsittera i przeczytania opinii na jego temat. Wyprowadzenie psów w Gdańsku nigdy nie było tak łatwe. Przed dołączeniem opiekuna weryfikuje się dokładnie jego kwalifikacje i predyspozycje. Warto także zorganizować wizytę zapoznawczą. W czasie wizyty można poznać opiekuna i przekazać najważniejsze informacje na temat pupila, dotyczące karmienia, rytuałów czy alergii.

Aby wybrać odpowiedniego petsittera, warto wziąć pod uwagę jego doświadczenie i zobaczyć, jak traktuje zwierzęta. Edukacja gra także pewną rolę, jednak nie jest warunkiem koniecznym. Często opieką zwierząt zajmują się trenerzy i szkoleniowcy, byli wolontariusze schronisk, hodowcy, warto zatem jak najwięcej dowiedzieć się o kursach, jakie przeszedł nasz potencjalny petsitter.

Jak liczy się wiek psa?

Chcąc adoptować psa warto wiedzieć jak rozpoznać, ile ma lat. Na początek można stwierdzić to po jego uzębieniu. Dorosłe psy mają 42 zęby, a szczeniaki 28. Pierwsze z nich wysuwają się około 3 miesiąca życia, a pomiędzy 5, a 7 miesiącem wymieniają się na stałe zęby. Innym kryterium jest zewnętrzny wygląd psa. Zamglone i mętne oczka oraz siwe włosy wskazują wyższy wiek zwierzaka. W wieku 5 lat mogą zacząć już siwieć włosy u psów. Im starszy pies, tym także mniej energii do zabawy i aktywności fizycznych. Psy dojrzewają szybciej niż ludzie, ale starzeje się wolniej. Na jego długość życia wpływa: kondycja, zdrowie, waga czy rasa.

Jeśli nie jesteś pewny ile lat ma Twój psiak, sprawdź jak obliczyć wiek psa w zależności od rasy. Najdłuższym życiem mogą nacieszyć się pieski Chihuahua, które potrafią dożyć 20 lat. Najkrócej żyją dogi niemieckie, około 6 lat. Istotne zawsze jest dbanie o dietę, aktywność i regularne wizyty u weterynarza. Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, dlatego powinniśmy zapewnić mu godną opiekę podczas nieobecności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *