Czym są kursy na trenerów psów?

Kursy dla trenerów psów stają się coraz bardziej popularne. Wynika to przede wszystkim z tego, że wiedza w tym kierunku poszerza się oraz chęć zrozumienia naszych psich podopiecznych jest coraz większa. Źródeł skąd możemy pozyskiwać wiedzę na rynku jest coraz więcej, warto jednak je sprawdzać, by wiedza jaką zdobywamy była rzetelna. Szkolenia psów odbywają się w różnej formie i większość z nich podzielona jest na różne etapy. Wiedzę ogólną możemy pozyskiwać z webinarów, szkoleń online i stacjonarnych. Musimy pamiętać jednak, że najważniejsza jest praktyka, którą powinniśmy odbywać pod okiem specjalisty. Dla kogo są kursy dla trenerów psów? Jak powinniśmy przygotować się na kursy dla psów? Czym powinny się charakteryzować dobre szkolenia psów?

Kim jest trener psów?

Bardzo częstym określeniem szkolenia psów jest „tresowanie” ich. To pojęcie jednak nie zawsze kojarzy się dobrze, ponieważ zazwyczaj wiąże się ze stosowaniem przemocy oraz przymusu wobec zwierząt. Jeszcze prostszym i częstym skojarzeniem jest po prostu tresowanie zwierząt w cyrku. Zdecydowanie lepszym określeniem na szkolenia psów jest ich trenowanie. Kojarzy się to ze znacznie bardziej nowoczesnymi metodami pracy z psami, które są zdecydowanie bliższe humanitarnemu porozumiewaniu się z tymi zwierzętami. W Polsce jednak, musimy pamiętać o tym, że nie istnieje jeszcze taki zawód, jak trener psów. Oficjalnie trener psów nie jest trenerem, ale treserem psów. Czym dokładnie zajmuje sie treser psów? Jakie kwalifikacje musi posiadać, by wykonywać taki zawód? Jakie kursy dla trenerów psów powinno się przejść?

Klasyfikacja zawodów i specjalności Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

” Treser psów szkoli psa lub psa i jego przewodnika oraz przeprowadza ocenę predyspozycji psychicznych psa. Treser psów jest zawodem o charakterze usługowym. Celem jego pracy jest przygotowanie psa do zachowań nieuciążliwych i niestanowiących zagrożenia dla ludzi i zwierząt w jego otoczeniu. Przyucza także psy do uczestnictwa w psich sportach i do wykonywania zadań specjalistycznych takich jak: pomoc osobom niepełnosprawnym, detekcja węchowa, ratownictwo, myślistwo, pasterstwo i innych. Treser przekazuje przewodnikowi psa, wiedzę teoretyczną i kształtuje umiejętności praktyczne postępowania z psem, niezbędne do osiągnięcia przez psa wysokiego poziomu uspołecznienia i posłuszeństwa. Treser sprawdza efekty szkolenia podczas egzaminów i konkursów dla psów i ich przewodników. Ocenia predyspozycje psa na podstawie jego cech psychicznych. W razie potrzeby kieruje zwierzę na konsultacje do lekarza weterynarii w celu wykluczenia wpływu choroby na zachowanie psa bądź do behawiorysty zwierzęcego (zoopsychologa) w przypadku wystąpienia zachowań nietypowych dla gatunku lub groźnych dla otoczenia. Treser psów zna aktualne wyniki badań naukowych z zakresu psychologii psów. Dobierając metody szkoleniowe unika sprawiania psu dyskomfortu, bólu bądź wywoływania strachu. W swojej pracy kieruje się dobrostanem psów i odpowiedzialnością za bezpieczeństwo ludzi i zwierząt w trakcie zajęć. „

Jakie zadania należą do trenera psów i dla kogo będzie to dobry zawód?

Kursy dla opiekunów psów i szkolenia psów zajmują się przede wszystkim udzielaniem porad oraz prowadzeniem szkoleń z zakresu wiedzy o psach. Dodatkowo obejmują szkolenia psów, a także ich przewodników w celu osiągnięcia bezproblemowego funkcjonowania zwierzęcia w otoczeniu. Kursy dla trenerów psów obejmują również przygotowywanie psów do celów sportowych oraz do wykonywania zadań specjalistycznych. Trener psów umie oceniać cechy użytkowe psa jak i zagrożenia jakie są stwarzane przez psa dla otoczenia.

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat psów i interesują Cię kursy dla psów, a także kursy dla trenerów psów i kursy dla opiekunów psów, odwiedź tę stronę internetową i znajdź wszystkie potrzebne informację: https://www.wojtkowszkolenia.pl/kategoria-produktu/kursy-stacjonarne/

szkolenia-dla-trenerow-psow

Kursy dla opiekunów psów oraz kursy dla trenerów psów są przeznaczone dla osób, które chcą lepiej zrozumieć relacje, które łączą psy i ludzi. Takie kursy nie są przeznaczone tylko dla osób, które zajmują się zawodowo szkoleniem psów, ale także dla tych, którym zależy na poszerzeniu wiedzy na temat psów oraz na skutecznej komunikacji z nimi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *